نسخه شماره 2966 - 1391/04/29 -

 رئيس مجلس:
 منشاء گراني‌هاي اخير اجراي نادرست هدفمندي يارانه‌هاست 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تاثيرات فرهنگي حوزه‌هاي علميه در استان‌ها، تصريح کرد: متاسفانه در موضوع توسعه اين مراکز غفلت شده است.

علي لاريجاني در ديدار با آيت‌آلله مقتدايي با اشاره به تاثيرات فرهنگي حوزه‌هاي علميه در استان‌ها، تصريح کرد: متاسفانه در موضوع توسعه اين مراکز غفلت شده است.نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد:‌ بعد از حضور گسترده مردم در انتخابات با وجود هياهوي زياد افرادي از بيرون و درون کشور، مجلس مستقلي با نمايندگان باتجربه و کارشناس تشکيل شد.

وي با اشاره به توانمندي هاي نمايندگان مجلس نهم، گفت: خوشبختانه منتخبان مردم در اين دوره از نظر سواد و سطح معلومات، ميزان فهم و شعور، تخصص، تجربه و تحليل در سطح بالايي قرار دارند که اين موضوع موجب مي‌شود که مجلس تحت تاثير جوسازي عده‌اي قرار نگيرد.

لاريجاني با تاکيد بر تلاش مجلس براي بررسي و رسيدگي به موضوعات اقتصادي کشور، افزود: در چند ماه اخير که مجلس نهم آغاز شده است، اکثر کابينه دولت اعم از وزرا و افراد ديگر در مجلس حضور يافته و گزارشي را در رابطه با اوضاع کار خود دادند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي به اقدام کميسيون‌هاي تخصصي مجلس براي حل مشکل گراني نان و شير اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با وجود تعلل دستگاه‌هاي اجرايي اين مشکلات به خوبي حل شد.

وي از تدوين طرح ساماندهي جهاد کشاورزي در کميسيون‌هاي تخصصي مجلس خبر داد و گفت: تدوين و تصويب اين طرح مي‌تواند مشکلات کشور را کاهش دهد.لاريجاني با بيان اينکه هم‌اکنون عده‌اي از نمايندگان مجلس به دنبال حرف‌هاي جناحي هستند، تصريح کرد: وجه غالب مجلس توجه به مسائل مهم و مشکلات کشور دارد.نماينده مردم قم در مجلس با تاکيد بر اينکه به طور حتم مي‌توان با برنامه‌ريزي دقيق جلوي مشکلات و گراني‌ها را گرفت، يادآور شد: متاسفانه منشأ اصلي گراني‌هاي اخير اجراي نادرست طرح هدفمند کردن يارانه‌ها، اتخاذ تدابير نادرست و همکاري نکردن بانک‌ها با صنايع بوده است، از اين‌رو بايد سازوکار اجرايي را تسهيل کرد.لاريجاني با تاکيد بر اينکه بروز مشکلات و گراني‌هاي اخير قابل پيش‌بيني بود، افزود: دامداران و مرغداران از 8 ماه پيش نسبت به نبود علوفه و کنجاله هشدار داده بودند، اما به علت بي‌توجهي الان اين موضوع جدي شده است. رئيس نهاد قانونگذاري با تاکيد بر اينکه گراني و اشتغال دو مشکل اصلي کشور به شمار مي‌آيد، گفت: به طور حتم توجه به توليد داخل مي‌تواند اين مشکلات را حل کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان